Професія “Секретар керівника”

Професія  «Секретар керівника (організації, підприємства, установи)»

Офіс може існувати без директора,

але не може обійтися без секретаря.

Кваліфікований секретар – права рука керівника, його незамінний помічники і, звичайно ж, обличчя фірми. Вважається, що це суто жіноча професія, проте секретарями можуть бути і чоловіки. Секретар зі знанням іноземних мов може працювати в українському представництві зарубіжної компанії, у спільному підприємстві або в українській організації, пов’язаній із зарубіжними партнерами.

На сучасному ринку праці секретарі затребувані завжди, адже саме вони – обличчя компанії. При цьому ступінь їх участі в справах компанії та відповідальності може сильно варіюватися залежно від виконуваних обов’язків.

Секретарські посади поділяються на кілька типів: більшість вакансій пропонує позицію «секретаря», «секретаря-офіс-менеджера», «секретаря на ресепшн», рідше шукають секретаря-референта або секретаря-помічника.

Звичайний секретар переглядає пошту, відповідає на стандартні запити, відбирає необхідні листи, проводить телефонні переговори і стежить за своєчасним виконанням робочих завдань.

Секретар зазвичай організовує діяльність всього офісу. Від неї залежить, наскільки буде скоординована робота кур’єрів і диспетчерів і чи зможе офіс безперебійно функціонувати. Також в її обов’язки входить обробка всієї вхідної кореспонденції. При вступі на цю посаду перевага надається кандидатам, які знайомі з профілем діяльності компанії або проходили стажування за кордоном.

Предмети, які вивчаються:

Секретар керівника (організації, підприємства, установи)

  • Діловодство
  • Офісна техніка
  • Українське ділове мовлення
  • Етика та психологія ділових відносин
  • Іноземна мова за професійним спрямуванням

Навчання з професії “Секретар керівника (організації, підприємства, установи)” здійснюється згідно Типового навчального плану і програми з професійно-технічного навчання для закладів системи загальної середньої освіти, Київ – 2010 рік, код професії – 4115, кваліфікація – секретар керівника (організації, підприємства, установи). Затверджено Наказом МОН України від 23.09.2010 року №904

У 2021-2022 навчальному році навчається 10 учнів, з них:

  • 11 клас – 1 група.