Професія “Тракторист”

Професія «Тракторист»

Здавна побутує серед людей мудрий вислів, що справжнє щастя із землі проростає. Від неї, землі-матері, землі-годувальниці, все життя, сила і достаток. А дорога до поля розпочинається з навчальних лабораторій ліцею, де наші механізатори отримують міцні знання, щоб своє життя присвятити найголовнішій справі — вирощувати хліб. Хліборобський рік безперервний. Один урожай в коморі, в засіках, а наступний вже стелиться зеленими нивами, чекає сонця, вологи, вмілих рук, люблячих землю спеціалістів. Земля лише тоді наше багатство, коли вона в бережливих, добрих руках господаря. Саме таких господарів, майбутніх механізаторів готують в Решетилівському професійному аграрному ліцеї. За час існування створена необхідна матеріально-технічна база для теоретичних і практичних занять по підготовці висококваліфікованих механізаторів. Є навчальні кабінети з відповідним обладнанням, лабораторії для лабораторно – практичних занять по матеріальної частини тракторів, автомобілів, сільськогосподарських машин і комбайнів, навчально-виробнича база, навчальний полігон. Учні мають змогу відшліфувати практичні навички, працюючи на полях учбового господарства. Кожного року під керівництвом майстрів виробничого навчання вони виконують весь комплекс польових робіт, починаючи з обробітку ґрунту і закінчуючи збиранням урожаю. Це дає можливість закріпити отримані в кабінетах і лабораторіях знання, відчути себе справжніми хліборобами.

Щоб стати висококваліфікованими механізаторами, учні вивчають основи агрономії, організації сільськогосподарського виробництва, ринкової економіки, трактори і автомобілі, сільськогосподарські машини, спеціальні та зернові комбайни, слюсарно-ремонтну справу, систему технічного обслуговування, правила дорожнього руху та багато інших спеціальних та загальноосвітніх предметів для одержання середньої освіти. Це дасть змогу по закінченню ліцею вступати на навчання до технікумів і інститутів, щоб підвищити свою кваліфікацію по обраній професії. В даний час у кожному сільгосппідприємстві Решетилівського району, та навіть за його межами, працюють випускники Решетилівського професійного аграрного ліцею, які користуються повагою і авторитетом за свою нелегку почесну працю хлібороба.

Предмети, які вивчаються:

  • Будова тракторів
  • Система технічного обслуговування і ремонту машин
  • Правила дорожнього руху
  • Основи безпеки руху
  • Основи матеріалознавства
  • Слюсарна справа
  • Читання креслення

Навчання з професії “Тракторист” здійснюється згідно Державного стандарту професійно-технічної освіти ДСПТО 8331.2.000000-2008код професії – 8331, кваліфікація – ІІ розряд.

У 2021-2022 навчальному році навчається 46 учнів, з них:

  • 10 клас – 1 група;
  • 11 клас – 2 групи.