Психологічна скарбниця

Поради психолога щодо зменшення впливу стресу в педагогічній діяльності

 • Визначте негативні чинники, що призводять до виникнення у Вас стресу. Намагайтеся уникати їх або за допомогою позитивного мислення змініть свої ставлення до них.
 • Забезпечуйте високий життєвий потенціал у здоров”ї, освіті, діяльності, сім”ї, позитивному мисленні.
 • Навчіться розслаблятися: тілом, думкою тощо. Стрес викликає загальну напругу. Розслаблення ж, навпаки, протидіє стресу. Уміння розслаблятися – секрет боротьби із стресом.
 • Зробіть паузу: зробити паузу у спілкуванні; порахувати до 10; вийти з приміщення. Такі „перерви” потрібно робити якнайчастіше в ті моменти, коли відбувається втрата самоконтролю.
 • При виникненні почуття тривоги або напруги, занурьтеся в„тут ізараз” сконцентруйтеся на своєму диханні.
 • Змусьте стрес працювати на Вас, а не проти Вас, опануйте головним умінням – перетворюйте негативні події у позитивні.
 • Оволодіти теорією та практикою позитивного мислення. Позитивне мислення – це головний людський інструмент забезпечення здоров”я і благополуччя.

Рекомендації «Як захистити себе від стресу та тривожності в час пандемії»

 

 1. «ВІДВОЛІЧИСЬ!» – переключи свою увагу від перегляду соціальних мереж, новин тощо на свою улюблену справу, хоббі, сім’ю, приготування нової страви, роботу з дітьми (гра, бесіда, різні види мистецтва, творчості) тощо.
 2. «ПРАВДИВО-НЕПРАВДИВО» – «не все те золото, що блищить» – не вся інформація, що подається в ЗМІ та онлайн-ресурсах, є правдивою. Постарайтесь не «перевантажувати» себе неперевіреною інформацією – переконайтесь в достовірності джерел.
 3. «КОМУНІКУЙ!» – в час пандемії та під час карантину більше спілкуйтесь з рідними, близькими, друзями, родичами: діліться своїми емоціями, хвилюваннями. Це найкращий час сказати те, на що довго не наважувались із-за браку часу, можливостей чи інших причин (телефонна розмова, відеозв’язок і т.д.).
 4. «ПАМ’ЯТАЙ про рекомендації ВООЗ!»: користуйтесь антисептичними засобами; дотримуйтесь гігієни рук та тіла; дотримуйтесь дистанції; правильно харчуйтесь, підтримуйте водний баланс тіла; більше перебувайте на свіжому повітрі; обмежуйте споживання цукру, кофеїну тощо; виконуйте фізичні вправи і т.д.
 5. «ТУТ І ТЕПЕР» – зосередьтесь на даному моменті. Як тільки відчуєте, що вас переповнюють тривожні думки, хвилювання – проведіть медитацію, релаксацію: заплющіть очі, зробіть глибокий вдох і прислухайтесь до себе. Намагайтесь нічого не думати, сконцентруйтесь на відчуттях, навколишніх звуках. Ця вправа дасть змогу відпустити тривожні думки та розслабити розум.

 Вірте в себе і в те, що світ зміниться на краще!!! Більше оптимізму та позитивних емоцій!!!

В четвер, 17.12.20р., відповідно до плану методичного тижня з професії “Оператор комп’ютерного набору”, в групі ОКН-101 мною був проведений психологічний тренінг “Перша професія як важливий елемент майбутньої кар’єри” ( в тренінгу учні краще пізнавали себе, вчились працювати в команді, в групах – мозковий штурм; дізнавались, чого їм ще слід навчитись, щоб стати професіоналом своєї справи…).

Корисна інформація під час карантину:

1.Вебінар “Емоційна стабільність в умовах нестабільності”

2. Як зберегти нерви під час карантину: поради психолога

3. Коротке відео для мотивації дітей під час карантину  4. Який у вас характер розкаже Ваша улюблена кава 5. Механізми психологічного захисту, або мене тривожить ситуація з коронавірусом 6. Як пережити карантин і залишитись спокійними батьками? 7.Як не впасти у депресію. Важлива розмова з психологом про карантин. 8. Як жити, коли в країні коронавірус: поради психолога.

Під час проведення методичного тижня з професії “Оператор комп’ютерного набору”, 03.03.20р. мною був проведений тренінг з учнями на тему: “Перша професія як складова майбутньої кар’єри”. Учні вчились навичкам групової взаємодії, працюючи в підгрупах, намагались виокремити те, що для них зараз найважливіше; визначали, яке значення має для них їхня перша обрана професія і наскільки вона є важливою для подальшого майбутнього життя тощо.

Спогади…Психолого-педагогічний семінар для вчителів та майстрів виробничого навчання на тему: “Психологічний тимбілдінг”(17.12.2019р.) – а робота “кипить”!!! І все ж таки співпраця, поєднання думок, ідей, поглядів, робота з колажем… – згуртовує та єднає колектив! Дякую всім за співпрацю!

7
6
5
4
3
2
1
8

Попереднє
Наступне

Протидія торгівлі дітьми та їх експлуатації

Надвірнянський МНВК взяв участь у “Конкурсі соціальної реклами”. Організатор конкурсу: Університет Короля Данила. Співорганізатор – СЕІ Cooperation Fund, Департамент освіти та науки та Департамент молодіжної політики і спорту Івано-Франківської міської ради.

На конкурс надіслано роботу, виконану ученицею групи А-111 Бабчук Вікторією Романівною

Скажімо насильству – НІ!!!

Згідно листа Міністерства соціальної політики України від 30.10.2017 р. №21158/0/2 – 17/38 “Про проведення щорічної акції “16 днів проти насильства”” мною були проведені з учнями заходи щодо запобігання та протидії насильства у сім’ї та жорстокого поводження з дітьми:

 • урок-диспут “Ми звільнимо світ від насильства”;
 • тренінг “Профілактика насилля в сучасному світі”;
 • виховна година “Життя без насильства”.

Мета цих занять: з’ясувати суть поняття насильства, сприяти усвідомленню учнями проблеми насильства в сучасному світі, розвивати знання про відповідальність своїх дій, вчинків, надати інформацію про те, як і де можна захистити себе, свою гідність і свої права.

Ми – за здоров’я!!!

Протягом жовтня з учнями комбінату були проведені заходи, присвячені здоровому способу життя:

 • відео-уроки;
 • тренінг “Молодь за здоров’я!!!”;

Мета цих занять: показати та розповісти про пріоритети здоров’я серед інших цінностей людини, профілактика та зниження залежності від куріння, вживання алкоголю та наркотиків серед сучасної молоді; формувати в учнів відповідальну внутрішню позицію щодо свого здоров’я.